BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

1:0 за Хебър във финалните срещи

„Хебър“ спечели първата среща от WINBET финалите и поведе на „Нефтохимик“ с 1:0 победи в битката за титлата. „Тигрите“ се наложиха над шампионите с 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:17) в Пазарджик.
Първият гейм премина през редица обрати – от 4 точки в полза на гостите до 3:7 до 3 аванс за пазарджиклии при 15:12 и 22:19, за да се стигне до 22:22, две възможности за затваряне на частта от домакините и в крайна сметка 25:27. Втората част бе изключително оспорвана, като нито един от двата тима не успя да поведе с повече от 2 точки в гейма. Поредното равенство дойде при 23:23, а след това Хебър успя да спечели две поредни точки и да затвори гейма. Третият гейм не бе толкова драматичен, след като тимът от Пазарджик успя да поведе с 14:8 и да поведе в общия резултат с 2:1 гейма след 25:16. Пазарджиклии запазиха концентрация и в четвъртата част отново подходиха агресивно и поведоха със 17:10. Шестте аса, реализирани от тима, воден от Александър Попов, помогнаха на отбора да затвори частта с 25:17 и с това да поведе във финалната серия на шампиона „Нефтохимик“.
Най-резултатен в двубой бе Брадли Гънтър с 21 точки, а Александър Ляфтов добави 15. За гостите от Бургас най-много точки реализира Валентин Братоев, който завърши с 16. Николай Николов остана с 14./НВЛ