Младите петобойци на СК „Шампион“ с медалr и купи от Шумен

На  провелото се  Държавно Първенство по модерен петобой в гр.Шумен   за юноши  и девойки  под 13год. и под 15год. СК „Шампион“  Пазарджик спечели  пълен  комплект  медали  в индивидуалното класиране  и три  отборни купи.

Държавен Шампион  стана  Томас  Григоров с първо плуване 1.06 и второ бягане 2.37, Георги Илиев остана на 7-мо място, Михаил Чакъров е 13-ти и Димитър Сотиров 18 – ти от 45 участника, което ни класира на 3-то място отборно и спечелихме бронзовата купа  от 10 отбора.

При момичетата  на  същата възраст Теодора Ракова завоюва сребърен медал,Маргарита Стоименова  бронзов  медал, Катрин Радивчева остана 4-та, а Симона Керезова е на  8-място. С този  си резултат  момичетата ни станаха отборно Държавни  Шампионки за 2020год.и заслужено вдигнаха златната купа.

На по- горната възраст под 15год. момичетата нямаха късмет,Виктория Пенева за 1 точка =1сек. в бягането изпусна бронзовият медал и остана 4-та,Мария Лазарова  се класира на 7-мо място,Теодора Маринова е 10та,Теодора Ракова остана на 12-то място,Катрин Радивчева 21-во място и  Ивон Ханджийска 26-то място от 33 участнички.

Тези класирания на атлетките ни им стигна за 3-място и бронзова купа  отборно за първия  ни отбор и 6-то място за втория  ни отбор.Момчетата ни от тази възраст регистрираха следните резултати Александър Тодоров е на  10-то място,Васил Топалов  18-то място и Стилян Христов 21-во ,което ги  класира отборно на 5-то място от 10 отбора.

Следващите изпитания пред  атлетите  ни  е  Мемориал „Христо Чочев“, гр.Пазарджик – Европейска купа и Държавно Първенство със което състезание  ще  завършим спортно състезателния сезон по модерен петобой.