Хебър се върна на пътя на победите

Възлова победа за Хебър. „Зелените” победиха с 1:0 Литекс в Брацигово. Двубоят от 9-ия кръг на Втора лига се игра пред около 1000 зрители, а голът в мача бе дело на Веселин Марчев в 58-ата минута с глава. Петнадесет минути преди края на редовното време бившият капитан на Левски Владимир Гаджев се завърна в игра след близо шест месеца.

Тази победа намали напрежението в новаците от Пазарджик, които прекъснаха серията си от три поредни мача без успех в първенството. Наставникът на „зелените“ Николай Митов заложи на схема 4-2-3-1, като пред Петър Дебърлиев действаха Димитър Везалов , Асен Георгиев , Томислав Папазов и Божидар Васев . Янко Ангелов и Йордан Апостолов бяха опорните халфове, докато Цветелин Тонев и Октай Хамдиев действаха на двата фланга, а Марчев беше зад Тодор Чаворски .

В мача до почивката доминираше Литекс. „Оранжевите“ обаче пропуснаха своите възможности, докато такива не успяха да бъдат създадени от момчетата на Митов. След почивката домакините си повярваха, а и влезлите Адриан Краев и Георги Каракашев вдигнаха нивото на домакините и отборът започна да играе по-добре. След гола в 58-а минута за гостите от Ловеч имаше още шансове да се върнат в мача, но те така и не го сториха. Четвъртият успех на новаците в групата изведе тима на шесто място с 13 точки. Литекс, който вече три мача не може да стигне до победа, остана с 11 точки.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!