След доброволен труд срещу Ковид и карантина Иван Вакарелски се окичи с медал в бойното самбо

Пазарджик Доброволецът Иван Вакарелски доказа своята класа в спорта и взе бронзов медал и престижното трето място на Държавното лично отборно първенство по самбо за мъже. Този успех 30-годишният треньор и състезател на СК „Кодокан“ постигна след прекарани 47 дни в помощ на лекарите от Ковид отделението на пазарджишката болница и след 14-дневна карантина след това. В дисциплината бойно самбо в категория до 62 кг той успя да преодолее съперници с много добра подготовка и заслужено се изкачи на почетната стълбичка.

На състезанието, което се проведе в „Арена Асарел“ в Панагюрище, Обществен спортен клуб – (ОСК) -Пазарджик завоюва още няколко призови места. Иван Стоев в кат. 57 кг спечели сребърен медал, Димитър Стоев /кат. 74кг/ и  Ангел Тонов /кат. 100 кг/ се класираха пети. В категория до 82 кг Тодор Филипов стана осми.

Състезанието бе изключително оспорвано. В първенството се включиха над 140 състезатели, като във всяка категория за медалите са се бориха над 20 участници, коментира олимпийският медалист Георги Георгиев.