BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Златни Шампиони във Варна

Страхотни спортни успехи показаха петобойците на СК”Шампион” на провелото се Държавно първенство по модерен петобой във Варна.Въпреки проблемите в подготовката на спортистите след пандемията шампионите спечелиха всички златни отборни купи във възрастите под 19 на четирибой и под 17 на трибой.`
В индивидуалното класиране Любомир Германов запази позициите си от миналата година и се класира на 1 място в под 17 и на 2 място под 19 годишни.Виктория Стойнова спечели две вицешампионски титли в двете възрасти.
Тя показа резултат на комбинираната дисциплина с 23 секунди по-бързо от действащата световна шампионка .Емил Грозданов се класира на 2 място при 17 годишните.Отлични резултати показаха Радослав Христов,който остана на крачка от бронзов медал в четирибоя,както и Михаела Зонова,която спечели фехтовката при девойките.
В оспорвани стартове девойките на „Шампион” в състав Виктория Стойнова,Виктория Пенева и Михаела Зонова спечелиха златото в оспорвана битка с отбора на НСА.На най-високото стъпало се качиха и Радослав Христов,Любомир Германов и Емил Грозданов.В групата на под 17 годишни отново злато спечелиха Виктория Стойнова,Виктория Пенева и дебютантката Теодора Маринова.
В същата възраст момчетата в състав Емил Грозданов,Ангел Франгов и Радослав Христов отново бяха златни,а втория ни отбор в състав Александър Тодоров,Любомир Германов и Георги Рангелов се класираха на 3 място.
Похвала заслужават и дебютантите Васил Топалов,Стилян Христов,Мария Лазарова,Димитър Божурин,Лъчезара-Вероника Генова и Ивон Ханджийска,които за първи път участваха наравно с големите ,за да трупат опит.Клубното ръководство поздравява всички състезатели,които с много воля и упоритост успяха да докажат,че са най-добрите отбори в страната в тези възрасти.