Европейски титли и медали за две борбени момчета от СК“Шампион“

В гр Бърно в Чехия се проведе Европейското първенство за деца с увреждания. Участие в българския отбор по плуване взеха състезателите на СК Шампион Емил Кондев, ученик на Спортно училище Пазарджик и Алекс Сърнов със своя треньор Петър Георгиев.

Момчетата преминаха успешно квалификациите и на финалите зарадваха своя треньор. Алекс Сърнов, на 12 години спечели своите плувания на 50 м свободен стил и 25 гръб и заслужено стана Европейски шампион по плуване за деца с увреждания.

Емил Кондев, на 16 години спечели деа бронзови медала на 25 гръб и 25 свободен стил в голяма конкуренция. Децата и техния треньор бяха горди от постигнатите резултати и щастливи развяха българското знаме в Бърно. Ръководството на СК Шампион им пожелава много здраве и още по- високи спортни успехи!