Хебър разгроми Нефтохимик – спечели и Суперкупата!

Хебър разгроми Нефтохимик - спечели и Суперкупата!
Хебър победи волейболния шампиони Нефтохимик 2010 (Бургас) и спечели Суперкупата на България след 3:0 гейма (31:29, 25:20, 25:16). Двубоят се игра в столичната зала “Христо Ботев”, където жълто-сините от Пазарджик се радваха на мощна подкрепа.

Мачът започна с лек аванс за Нафтата, но след 4:2 Хебър успя да изравни след атака на Брадли Гънтър по диагонала. Тодор Алексиев атакува по блокадата за 6:6. Шампионите успяха да поведат с 4 точки при 15:11, а треньорът Атанас Петров взе прекъсване за Хебър. Георги Братоев стопи аванса на бившия си отбор до 14:16. При 17:16 за Нефтохимик Николай Желязков взе прекъсване за тима от Бургас. Атака на Николай Къртев през центъра възстанови равенството при 17:17. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 и 18:17 за Хебър. Жани Желязков изравни при 19:19. Равенството се запази до 23:23, а играта точка за точка и равенството се запази до 29:29, което дойде след единична блокада на Николай Николов. Венцислав Рагин изведе Хебър до геймбол при 30:29. Тодор Алексиев изведе Хебър до успех в първата част след технична атака – 31:29.

Равнотойна бе и втората част до 4:4. Гънтър с мощен ас изведе Хебър напред при 8:7, а после благодарение на него дръпнахме с 9:7. Нефтохимик изравни при 10:10 след двоен блок срещу атака на Тодор Алексиев, но отново Гънтър направи резултата 13:11. След което Мирослав Градинаров бе спрян с двойна блокада, за да нарасне резултатът на 15:11 за Хебър. Нефтохимик отново се върна в гейма като изравни 17:17 след единична блокада на Николай Николов. Хебър дръпна с 4 точки при 22:18. Тодор Алексиев атакува по острия диагонал от зона 4 за 23:19, а при 25:20 канадецът Брадли Гънтър донесе успеха на „тигрите” във втория гейм.

Третата част бе най-лесната за пазарджиклии. Нафтата оказа съпротива в началото, но след 5:5 единичен блок на Брадли Гънтър изведе със 7:6. Последва устремна „бомбардировка” в противниковото поле, а Нафтата с последни усилия стигна до 14:17, но в крайна сметка Брадли Гънтър изведе Хебър до мачбол при 24:16 и Хебър се поздрави с третия си трофей в клубната история – 25:16.

НЕФТОХИМИК: Добромир Димитров, Жани Желязков, Мирослав Градинаров, Георги Петров, Николай Николов, Илия Петков – Теодор Салпаров-либеро (Стоян Самунев, Максим Дрозд) – треньор Николай Желязков.
ХЕБЪР: Георги Братоев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Николай Къртев, Венцислав Рагин – Петър Каракашев-либеро – треньор Атанас Петров.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!